Piaskowanie

W dwudziestym pierwszym wieku nastała moda na odnawianie przeróżnych powierzchni oraz elementów, ograniczając przy tym powstawanie śmieci oraz odpadów. W związku z tym poszukiwane i opracowywane są coraz nowsze techniki czyszczenia, a jedną z nich jest oczyszczanie powierzchni piaskowaniem, które nie wymaga użycia naszych rąk, gąbek, ścierek, szczotek oraz innych akcesoriów. Technika pozwala znacznie przyspieszyć oraz usprawnić proces czyszczenia, a efekty są satysfakcjonujące nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Oczyszczanie powierzchni piaskowaniem, zwane również obróbką strumieniowo-ścierną, należy do najczęściej stosowanych metod oczyszczania i ma szeroki zakres zastosowania. Metoda została opracowana i opatentowana w latach siedemdziesiątych osiemnastego wieku i stale jest udoskonalana. Cały proces odbywa się poprzez wyrzut tak zwanego ścierniwa z urządzenia, poprzez sprężone powietrze lub ciecz. Maszyna nosi nazwę piaskarka, co wynika z faktu, iż pierwotnie jako ścierniwo był stosowany jedynie piasek kwarcowy lub szklarski. Obecnie wykorzystywane są również inne materiały, takie jak garnet, szklane kulki, śrut stalowy, bądź elektrokorud. W innowacyjnych rozwiązaniach stosowane są również mielone skorupy orzechów oraz wiele innych surowców.

Ze względu na upowszechnienie się metody, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących piaskowanie Białystok jest miastem gdzie możemy znaleźć wiele profesjonalnych przedsiębiorstw pełniących tego rodzaju usługi (np. piaskowanie-drewna.com.pl).

Aby uzyskać założony efekt, czyli czystą i równą powierzchnię, powierzchnia poddawana piaskowaniu musi zostać odpowiednio przygotowana oraz oczyszczona. Cały proces dzieli się na trzy etapy. Na początku należy kompleksowo pozbyć się starych powłok oraz wszelkich istniejących zanieczyszczeń. W kolejnym etapie musimy dokonać ujednolicenia powierzchni i zapewnić jej odpowiednią chropowatość. Ostatnim etapem jest pomalowanie czyszczonej powierzchni, a uzyskany efekt jest analogiczny do tego, jaki uzyskamy podczas szlifowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ