Porządek w łazience poszukiwany

Niełatwe zadanie czeka na tych, którzy pragną zachować porządek w łazience. I jest to tym trudniejsze, jeśli rodzina liczy wiele osób. Można jednak z pomysłem urządzić przestrzeń łazienkową tak, by utrzymanie porządku nie było abstrakcją rodem z filmów science-fiction.

O tym, że nieporządek lubi rozgościć się zwłaszcza w niedużych pomieszczeniach wiedzą ci, którzy są posiadaczami raczej małych łazienek. To właśnie tutaj znajdzie się wiele pudełeczek, buteleczek i niezbędnych opakowań po kosmetykach. Ale jest sposób, by je schować – na blacie należy przechowywać jedynie to, z czego się korzysta każdego dnia. Całą resztę arsenału niezastąpionych kosmetyków należy po prostu umieścić w łazienkowych szafkach.

Jakie akcesoria pomogą wprowadzić ład do łazienki?

Urządzanie łazienki warto rozpocząć od fajnych akcesoriów. Już samo zastąpienie mydelniczki stylowym dozownikiem na mydło przyniesie dobre rezultaty. Pojemnik bowiem łatwiej utrzymać w czystości, a mydelniczka z resztkami mydła nie prezentuje się zbyt estetycznie.

Co ważne, dozowniki na mydło sprzedawane są często w bogato wyposażonym zestawie i w nim właśnie znaleźć można choćby stylowy kubek na szczoteczki do zębów. Taki zestaw okaże się trafionym i dopasowanym zakupem, którego warto dokonać.

Ile wieszaków na ręczniki potrzebuje nasza łazienka? Odpowiedź jest prosta – musi ich być tyle, ile wynosi liczba domowników zamieszkujących pod danym adresem. Wybór haczyków to kwestia gustu – niektórym bowiem wystarczą zwykłe, standardowe i bardzo tanie haczyki, inni wolą postawić na nowoczesny design, wzbogacając wnętrze łazienki o ciekawe detale.

Łazienka meblami wypełniona

Jakie meble odpowiadają za wprowadzenie do łazienki niezbędnego ładu? To przede wszystkim szafki i szafeczki – jeśli nie możemy wykorzystać łazienkowych wnęk, niech będą to szafki zamknięte, w których za drzwiczkami ukryć można każdy bałagan.

Doskonałym miejscem do przechowywania wielu akcesoriów łazienkowych czy kosmetyków będzie też zabudowa umywalki nadblatowej. Szafka może zostać wyposażona zarówno w różnorodne szuflady, jak i funkcjonalne półki.

W każdej łazience ładnie prezentować się będą także otwarte półki wykonane z chromu. Te, umieszczone na ścianach, zaprowadzą porządek w kosmetykach lub staną się powierzchnią do ustawienia wypełnionych nowościami kosmetycznymi koszyczków wiklinowych.

Wybierając akcesoria do łazienki warto postawić na podobną tonację kolorystyczną. W ten sposób zapewni się przestrzeń nie tylko funkcjonalnie wyposażoną, ale również idealnie dopasowaną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ